ГУМАНІТАРНА ПОЛІТИКА. ТЕСТ
Гуманітарна політика є одним з найважливіших напрямків діяльності держави. Її основна задача - створення умов для максимальної самореалізації кожної особистості та безконфліктного співіснування громадян, яке базується на загальноцивілізованних цінностях.
Ми пропонуємо вам пройти тест, який покаже наскільки ви розумієтеся в окремих аспектах, що стосуються гуманітарної політики. Уявіть, що ви відкрили рекламне агентство, яке повинно під час своєї роботи враховувати як вимоги українського законодавства, так і світові тенденції. За кожну правильну відповідь індекс гуманітарного розвитку в Україні буде зростати на 10 пунктів.
У вашого креативного агентства замовили створити інтернет-рекламу для будівельного магазину. Клієнт захотів слоган російською. Він вважає, що перекладати на українську мову необхідно тільки зовнішню рекламу. Чи правий він?
- 16%
- 84%
Закон про державну мову окремо не виділяє поняття «інтернет-реклама», оскільки воно підпадає під загальне визначення реклами - інформації про особу чи товар, розповсюдженої в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначеної сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару. Саме тому інтернет-реклама має бути перекладена на державну мову - українську
У вас замовила рекламу релігійна громада, але попросила додати до зображення пастора текст: «Передбачаємо ваше майбутнє». Юристи попередили, що за розміщення такої реклами передбачаються штрафні санкції. Чому?
- 18%
- 35%
- 48%
В Україні заборонено поширювати рекламу послуг з ворожіння і гадання згідно з Законом України «Про рекламу».
Ваша компанія вирішила допомогти Державному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» під час реконструкції: фінансово і створенням логотипу. До якого державного органу вам потрібно буде звернутися з пропозицією?
- 50%
Державний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» віднесений до сфери управління Міністерства культури.
- 9%
- 41%
До вас звернулися представники Музею Голодомору та попросили розробити таблички з поясненнями до символів, які закладені в архітектурі меморіалу. Що символізує нерівна бруківка дороги, яка веде до головного входу Музею?
- 41%
Ця алея називається «Рілля пам’яті». Бруківка символізує виорану, але не засіяну землю, оскільки представники радянської влади відбирали насіння у селян.
- 42%
- 17%
Взаємовідносини з колективом у вашій компанії відбуваються за наступним правилом: «Стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе». Цікаво, що ця традиція має давнє коріння. Чи знаєте Ви, в якому з нормативних документів вперше була зафіксована ця моральна парадигма і концепція прав людини?
- 17%
- 27%
- 56%
Кодекс законів царя Хамурапі став першим письмовим збірником законів. Сталося це у Вавилоні, близько 2000 до н.е. В цих законах, Хамурапі давав обітницю «правити царством справедливо, знищувати злих та жорстоких, не дозволяти сильним утискати слабких, ... просвіщати країну і сприяти добробуту народу». Звісно, цей Кодекс був далекий від ідеалу, і багато хто з тодішніх жінок, дітей та літніх людей могли б це засвідчити. Проте, саме цей Кодекс вважається першим документом, де люди письмово зафіксували перші ознаки бажання подумати про справедливість.
Вашому агентству надійшло замовлення: зробити презентацію про права людини в межах заходу, які проводить місія ООН в Україні. Відомо, що Загальна декларація прав людини побачила світ здебільшого завдяки жінці. Хто була ця жінка?
- 61%
Так, це була Елеонора Рузвельт. Вона була дружиною президента США Франко Делано Рузвельта. За час його правління, перша леді виступала за скорочення бідності, рівний доступ до освіти, за розвиток цивільних прав. Вона активно пропагувала ці ідеї у США та за кордоном. Після перемоги на виборах, наприкінці 1945 року, новий президент США назначив Елеонору Рузвельт членом делегації США в ООН. Вже у 1946 році вона очолила комісію ООН з прав людини й взялася за розробку проекту декларації прав людини для всього світу. Три роки по тому Комісія під її керівництвом підготувала 30 статей, які зараз складають Загальну декларацію прав людини.
- 19%
- 20%
Також ваше агентство попросили представити в презентації проблематику гуманітарної політики під час війни. Але чи можуть учасники військового конфлікту не дотримуватися прав та свобод людини в певних ситуаціях?
- 30%
- 70%
Так, права та свободи людини у цьому випадку також мають бути дотримані. Цими питаннями займаються фахівці у сфері міжнародного гуманітарного права. Основні принципи, якими вони керуються, були викладені у Женевських та Гаазьких Конвенціях. Ці Конвенції були створені у відповідь на ті злочини, які були скоєні та задокументовані під час світових війн і які продемонстрували, що людська гідність має отримати повагу навіть у воєнний час. Гуманітарне право стосується як військових, так і цивільних, що стають основними жертвами агресії під час військових дій та конфліктів.
0-20 пунктів
Ваше креативне агентство не має достатньої кваліфікації. Але Всеукраїнський Форум «Україна 30» дозволить вам дізнатися більше і виправити недоліки.
30-50 пунктів
Ви непогано обізнані у багатьох аспектах гуманітарної політики, але варто далі вдосконалюватися. Саме так ваше креативне агентство буде рухатися в ногу з часом.
70-80 пунктів
Ви дуже добре розбираєтеся в гуманітарній політиці. Ваше креативне агентство процвітатиме.







